Realizacje

DW 132, 138, 281, 283

Lokalizacja:

Droga Wojówdzka nr 281, m. Łężyca Droga Wojówdzka nr 138, m. Sulęcin Droga Wojówdzka nr 132, m. Białcz Droga Wojówdzka nr 283, m. Kożuchów

Zastosowanie:

Oznaczenie przejść dla pieszych, na których dochodziło do niebezieczncyh zdarzeń drogowych

Podłoże:

Instalacja aktywnych przejść dla peiszych SeeMe została dokonana w 4 miejscowościach na terenie województwa lubuskiego. Na wybranych przejściach często dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych.

Instalacja:

Instalacje miały na celu doposażenie przejść w nowoczesny i inteligentny system ostrzegawczy w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Niewątpliwą zaletą było zastosowanie kierunkowych detektorów ruchu najnowszej generacji, które aktywują się tylko i wyłącznie w momencie kiedy pieszy rzeczywiście wkracza na przejście. System SeeMe została wpisany do ogólnoeuropejskiego programu bezpiecznych przejść dla pieszych.

Korzyści:

Wielokrotnie w warunkach nocnych i niepogody dochdziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych w okolicy przejść dla pieszych. Aktywne systemy przejść dla pieszych SeeMe mają za zdanie przyczynić się do ich redukcji. Kierowcy zbliżając się do przejść, poprzez zamontowane system, są ostrzegani o potencjalnym niebezpieczeństwa z odległość prawie 1 km.