AutoPed - automatyczny system detekcji

Automatyczny system detekcji pieszych i rowerzystów

AutoPed

AutoPed to bezprzewodowy,  automatyczny system detekcji pieszych i rowerzystów, zintegrowany ze sterownikiem oraz sygnalizacją świetlną. Unikatowe rozwiązanie nie wymaga wykonania żadnej akcji przez pieszego lub rowerzystę. Oznacza to, że system aktywuje się samoistnie w momencie kiedy pieszy / rowerzysta przekroczy linię detekcji. Następnie informacje z detektora docierają drogą bezprzewodową do „Data Collectora” znajdującego się w sterowniku sygnalizacji świetlnej.

System AutoPed cechuje łatwy i prosty montaż. Rozwiązanie jest kompatybilne ze wszystkimi sterownikami oraz nie wymaga żadnych prac ziemnych. System może być montowany na istniejących, jak również nowych obiektach.

System AutoPed nie pobiera energii, gdyż wszystkie elementy mają własne źródło zasilania w postaci baterii lub wbudowanych paneli słonecznych. Cykl życia baterii wynosi od 3 do 5 lat.

Elementy składowe AutoPed:

 • Data Collector - Zadaniem Data Collector-a jest odbiór danych wysyłanych z detektorów i przekazanie ich do sterownika sygnalizacji.
 • Antena - Antena umożliwia komunikację poszczególnych elementów systemu i jest montowana na szafie sterownika.
 • Przekaźnik - Dodatkowy element wzmacniający sygnał przysyłany na odległości ponad 100 m. Przekaźnik ma własne, solarne źródło energii.
 • Detektor
 1. Kierunkowy – zapewnia detekcję kierunku poruszania się pieszego/rowerzysty, tzn. że system nie aktywuje się kiedy pieszy przechodzi wzdłuż przejścia oraz kiedy z niego schodzi, działa tylko i wyłącznie w momencie wkroczenia pieszego/rowerzysty na przejście.
 2. Zasilanie – własne, niezależne źródło zasilania w postaci baterii.
 3. Bezprzewodowość – komunikacja z Data Collector-em lub przekaźnikiem odbywa się drogą radiową, brak okablowania.
 4. Instalacja – detektor może być montowany w dowolnym miejscu w zasięgu do 300 metrów.
 5. Identyfikacja – każdy detektor posiada własny numer IP

  Kluczowe cechy:
 • bezprzewodowość, brak okablowania
 • łatwy i szybki montaż
 • niskie koszty instalacji, brak prac ziemnych
 • znikome koszty utrzymaniowe
 • integracja możliwa z każdym sterownikiem
Zobacz film w jaki sposób działa system AutoPed