Grupy produktowe

Aktywne solarne kocie oczka LED

Aktywne punktowe elementy odblaskowe - SolarLite

Aktywne kocie oczka LED serii SolarLite to samo zasilające się, ładowane energią słoneczną PEO aktywne, których podstawowym zadaniem jest efektywne oznakowanie najbardziej niebezpiecznych fragmentów drogi.

Aktywne solarne kocie oczka SolarLite ratują życie i zdrowie ludzkie, redukują liczbę ofiar śmiertelnych na drodze dzięki zapewnieniu 10-krotnie lepszej widoczności oraz większej trwałości i efektywności w wymagających warunkach atmosferycznych i nocnych niż standardowe elementy odblaskowe. Wzrost widoczności do 1000 m pozwala na zyskanie dodatkowych 30 sekund czasu reakcji kierowcy. Użytkownicy dróg mają zatem możliwość lepszej oceny niebezpiecznych sytuacji spotykanych w trakcie poruszania się po drogach.

Korzyści:

  • wydłużenie czasu reakcji kierowcy to dodatkowa szansa na oszacowanie potencjalnego ryzyka występującego podczas prowadzenia pojazdów
  • zdecydowana poprawa widoczności w trakcie panowania niesprzyjających warunków (noc, mgła, deszcz, nierówna nawierzchnia)
  • świetnie widoczne punkty orientacyjne na mokrych jezdniach, gdzie białe linie oddzielające pasy przestają być widoczne przez odbijające się światło
  • doskonałe oznakowanie autostrad, dróg krajowych, wojewódzki, powiatowych, gminnych i miejskich
  • rezygnacja z tradycyjnego oświetlenia drogowego, stojących lamp oświetleniowych oraz związanych z nimi kosztów

Aktywne, solarne, w technologii LED, PEO SolarLite serii S i F są łatwe w instalacji. Bateria zasilana tylko przez 3-4 godziny dziennym światłem słonecznym pozwala jej na pracę aż przez 240 godzin. Zastosowana technologia jest wystarczająca, by kocie oczka mógły funkcjonować niezależnie od warunków atmosferycznych.

Aktywne punktowe elementy odblaskowe nie wymagają żadnej obsługi, włączają i wyłączają się automatycznie dzięki wbudowanemu czujnikowi.

Aktywne solarne kocie oczka